Bóle mięśni rąk i nóg a badania reumatyczne

Od blisko trzech miesięcy bolą mnie stawy nóg i rąk (choć coraz mniej). Obecnie bolą mnie bardziej mięśnie rąk i nóg. Od dwóch, trzech dni swędzi mnie też skóra na rękach i nogach, choć nie mam żadnego uczulenia. Zbadałem minerały, CRP, na boleriozę i na sprawy reumatyczne. Wszystkie wyniki mam dobre. Ból jest wędrujący. Raz boli w jednym, raz w innym miejscu. Mięśnie mam jakby obolałe po wysiłku. Mój lekarz nie potrafi zdiagnozować co mi jest. Proszę o poradę...

Świąd skóry może towarzyszyć bardzo wielu schodzeniom np patologii wątroby czy tarczycy i biorąc pod uwagę czas w jakim wystąpił nie musi być związany z dolegliwościami, które wystąpiły 3 miesiące temu. Niespecyficzne bóle o różnym nasileniu i lokalizacji mogą towarzyszyć wielu chorobom układowym, ogólnoustrojowym. Konieczne jest uzupełnienie wywiadu chorobowego, badania klinicznego i poszerzenie diagnostyki. Zdecydowanie za mało danych żeby postawić diagnozę.