Bóle mięśni, stawów i problemy z kręgosłupem

Witam .Nie bardzo wiem jakie powinnam zrobić badania mam troszkę dziwną przypadłość .Od dwóch lat leczę kregosłup ale obawiam się że to nie tylko to jest przyczyną mojego złego życia bo bardzo bolesnego :bolą mnie mięśnie,stawy na przed ramieniu mam dziwny guzek ,bóle brzucha ,szczczypanie i kłucie jak przy grypie w całym ciele ,palce wyskakują mi ze stawów ,w nocy nie śpię bo bolą mnie nogi.Bolą mnie nawet rany pooperacyjne chociaż od operacji upłynęło ponad 10 lat.Mam też bóle łydek stawów .

Witam!
To pytanie trochę nie z mojej dziedziny, ale wydaje mi się, że wizyta u reumatologa byłaby wskazana, a jeżeli on by nic nie znalazł to ortopeda.
Pozdrawiam.