Bóle mięśni, uczucie ciała obcego w przełyku i niepokój oraz wyniki badania na boreliozę

Szanowni Państwo, rok temu zdiagnozowano u mnie boreliozę na podstawie tzw. rumienia wędrującego (nie zlecono badań, zapisano antybiotyk). Minął rok,miewam różne, powracające objawy - bóle mięśni, uczucie ciała obcego w przełyku, ogólny niepokój. Zrobiłam więc badania: borelia IgM 0,890 (w. ujemny <0,90) borelia IgG - wynik pozytywny O czym świadczą wyniki? Czy jest powód do niepokoju (szczególnie, że wskaźnik igG bliski w. wątpliwemu)? Czy powinnam jeszcze wykonać jakieś badania? Dziękuję.

Te testy sa mało miarodajne. Bardziej niepokoja objawy i sugerują jednak boreliozę. Bardziej diagnostyczny (ale nie na 100%) jest test Western Blot IgG i IgM