Bóle mięśni ud a jazda konna

Od 1,5 miesiąca jeżdzę konno. Są to krótkie 10 minutowe intensywne serie, wykonuję różne ćwieczenia. Gdy schodzę z konia czuję ból mieśni wewnętrznych ud i pachwin. Czy takie ćwiczenia mogły spowodować powiększenie się wezłów okołoaortalnych i biodrowych wspólnych prawych do 18cm? Wsiadam na konia prawą nogą.

Aleksander Ropielewski

Nie powinno to doprowadzić do powiększenia węzłów okołoaortalnych, natomiast jak najbardziej może to powodować ból mięśni przywodzicieli i powiększenie węzłów pachwinowych, jednak w żadnym wypadku do rozmiaru 18 cm. Jest to niezwykle niepokojące i wymaga intensywnej diagnostyki. Proszę szybk skontaktować się z lekarzem.