Bóle mięśnia w okolicy pachwiny a kontuzje sportowe

Witam. Trenuje pilke nozna mam 19 lat, od 10 dni boli mnie miesien w okolicy pachwiny (prawdopodobnie to miesien krawiecki) ciagnie mnie w strone kolana od strony wewnetrznej, ale lekko i czasami, glowny bol jest w okolicy pachwiny (niedaleko jader). Bol nastapil po meczu w sobote, rozbiegalem w niedziele dociagnalem, bol nie ustal w poniedzialek przed treningiem, kolejne treningi sroda i piatek, sobota mecz, znowu pn i dzisiaj sroda trening, i boli dalej, dociagnalem dzisiaj solidnie. po treningu chlodze zimna woda, na przemian z ciepla zawsze konczac na zimnej, przed treningiem rozgrzewam mascia konska. na tydzien przer3wac trening i opuscic mecz w sobote za 3 dni? czy po naciagnieciu/naderwaniu (nie wiem czym roznia sie te terminy) zostawiac miesien aby odpoczal czy na nastepny dzien rozbiegac lekko truchtem i dociagnac mocno/slabo? sprawa jest powazna bo zalezy mi na tym by byc zdrowy i grac do wieku poprodukcyjnym.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, najważniejszym zadaniem po jakimkolwiek uszkodzeniu jest nie wprowadzanie się w ból po to, żeby stworzyć tkankom warunki do gojenia się. Proponuję odpuścić i zastanowić się nad pójściem na konsultację do fizjoterapeuty, który zweryfikuje, która struktura tak na prawdę powoduje dolegliwości. Z powyższego opisu nasuwa się obraz problemu ze stawem krzyżowo-biodrowym oraz napinaczem powięzi szerokiej, mięśniem biodrowo-lędźwiowym i samą powięzia szeroka kończyny dolnej. Wszystkie wymienione struktury należy w odpowiedni sposób zbadać i na podstawie tego badania zaprogramować leczenie. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty