Bóle mięśnia w okolicy pachwiny a kontuzje sportowe

Witam. Trenuje pilke nozna mam 19 lat, od 10 dni boli mnie miesien w okolicy pachwiny (prawdopodobnie to miesien krawiecki) ciagnie mnie w strone kolana od strony wewnetrznej, ale lekko i czasami, glowny bol jest w okolicy pachwiny (niedaleko jader). Bol nastapil po meczu w sobote, rozbiegalem w niedziele dociagnalem, bol nie ustal w poniedzialek przed treningiem, kolejne treningi sroda i piatek, sobota mecz, znowu pn i dzisiaj sroda trening, i boli dalej, dociagnalem dzisiaj solidnie. po treningu chlodze zimna woda, na przemian z ciepla zawsze konczac na zimnej, przed treningiem rozgrzewam mascia konska. na tydzien przer3wac trening i opuscic mecz w sobote za 3 dni? czy po naciagnieciu/naderwaniu (nie wiem czym roznia sie te terminy) zostawiac miesien aby odpoczal czy na nastepny dzien rozbiegac lekko truchtem i dociagnac mocno/slabo? sprawa jest powazna bo zalezy mi na tym by byc zdrowy i grac do wieku poprodukcyjnym.

Witam, najważniejszym zadaniem po jakimkolwiek uszkodzeniu jest nie wprowadzanie się w ból po to, żeby stworzyć tkankom warunki do gojenia się. Proponuję odpuścić i zastanowić się nad pójściem na konsultację do fizjoterapeuty, który zweryfikuje, która struktura tak na prawdę powoduje dolegliwości. Z powyższego opisu nasuwa się obraz problemu ze stawem krzyżowo-biodrowym oraz napinaczem powięzi szerokiej, mięśniem biodrowo-lędźwiowym i samą powięzia szeroka kończyny dolnej. Wszystkie wymienione struktury należy w odpowiedni sposób zbadać i na podstawie tego badania zaprogramować leczenie. Pozdrawiam