Bóle mięśniowo-stawowe a wynik badania na boleriozę

Witam. Od około 6 miesięcy cierpię na bóle mięsniowo stawowe. Przez ten okres zrobiłem szereg badań. Wszystkie powyższe badania oprócz boreliozy nic nie wykazały. W badaniu na boreliozę Westrn Bolt Igg wyszedł mi tylko Antygen VIsE IGg + Pozostałe są ujemne. Przeszedłem 4 tygodniową kurację antybiotykami i zauważyłem niewielką poprawę. Lekarz twierdzi,że Boreliozy nie mam na pewno. Bóle mięśniowe nadal występują.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli w badaniu wykazano tylko obecność przeciwciał IgG, świadczy to tylko o kontakcie z patogenem w przeszłości. Z pewnością nie oznacza świeżego zakażenia i trwającej choroby. Proponuję wizytę u ortopedy lub reumatologa.