Bóle migrenowe i bóle szyi

Od sierpnia tego roku mam bóle ''migrenowe''. Zostałam skierowana do neurologa po czym dostalam skierowanie na tomografie głowy. Od paru tygodni mam straszne bole glowy oraz tylnego prawego odcinka szyi (tuz za głowa). Dzis otrzymalam wyniki.. Podejrzenie tętniaka tętnicy szyjnej wewnętrznej prawej.. Do neurologa jestem umowiona dopiero na 13 lutego. Boje sie sie, czy to cos powaznego?

Piotr Jurczyk

Witam. Tętniak tętnicy to zmiana wrodzona lub rzadziej pourazowa polegająca na poszerzeniu światła naczynia. Jeśli jest duży, lub powoduje dolegliwości lub znacznie zaburza przepływ krwi, można rozważyć jego operację (wykonuje ją zwykle chirurg naczyniowy. Czy powaznego? Prawdopodobnie ma go pani od dawna. Pozdrawiam.