Bóle nad mostkiem i uczucie kwasów żołądkowych a stres

Witam Mam 28 lat,.Mam silne bóle 2 cm.pod mostkiem,dochodzi do tego uczucie kwasów żołądkowych.Gy dotykam się to miejsce boli. Przechodzę ostatnio stres związany z rozwodem,dodatkowo pracuje jako opiekunka i musze trzymać swoje emocje na wodzy. Nie mam tutaj jak iść do opd. lekarza. Proszę powiedzieć czym są te objawy. Oststnio dochodzi kołatanie serca,które również odczuwam i nie jest to przyjemne uczucie. I di jakiego lekarza powinnam się udac po powrocie do domu?

Nie mogę się pokusić o stawianie diagnozy czy interpretację objawów na podstawie tak krótkiego opisu. Powinna Pani zrobić podstawowe badania, które zleci zapewne lekarz pierwszego kontaktu i podpowie, czy konieczna będzie konsultacja innego specjalisty. Są podstawy, żeby podejrzewać podłoże psychiczne opisywanych objawów- ważne jest jednak najpierw wykluczenie przyczyn biologicznych. Dopiero kiedy w badaniach medycznych nie stwierdza się podłoża somatycznego, wskazuje to na podłoże psychiczne.