Bóle nad pępkiem a wyniki USG jamy brzusznej w normie

Czy jeśli u kobiety występują bóle nad pępkiem przeszywający promienie do pleców, jest powiększony z badania krwii do 140 poziom amylazy a usg jamy brzusznej wyszło prawidłowo to czy należy dalej robić jakieś badania? I czy to bardziej trzustka, wrzody żołądka czy po prostu nerwy? dodam , że nerwów mam bardzo dużo i bardzo silne ale amylaza też wyszła powyżej. Co to może być?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Nie jest wykluczone, że problemy te mogą się nakładać. Dla potwierdzenia zalecam powtórzenie badania amylazy i lipazy trzustkowej oraz morfologię krwi, badanie ogólne moczu, kreatyninę i glukozę z krwi obwodowej. Zaleca się także kontrolę i konsultację u specjalisty gastroenterologa lub/oraz lekarza rodzinnego. Pozdrawiam