Bóle nadbrzusza objawiające się w nocy

Moja dziewczyna od ponad tygodnia ma bóle w nadbrzuszu które objawiają sie w nocy. Nie ma również apetytu, i odczuwa uczucie sytości. Czy mogło to być spowodowane braniem antybiotyku bez osłony w ubiegłym tygodniu ? A może to przez to że pracowała od rana do wieczora w pracy bez nawet 5 minut przerwy ?

Witam Pana,

Antybiotykoterapia może niekorzystnie wpływać na przewód pokarmowy, szczególnie na jelita. Ból w nadbrzuszu może wynikać również z zapalenia błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy, ew. nadżerki lub owrzodzenia. Proponuję zakupienie jakiegoś leku z grupy inhibitorów pompy protonowej - np. polprazolu i stosowanie go przez ok. 10 dni rano na czczo, do tego można uzuopełnić florę jelitową - np. Trilac 3x dziennie.. Wieczorem powinna pić dobrze zaparzone siemię lniane. Jeśli dolegliwości nie ustąpią po kilku dniach, konieczna będzie konsultacja lekarska.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz