Bóle nerki i kamica nerkowa

Od dłuższego czasu zawsze późnym wieczorem, gdy wstanę po leżakowaniu z łóżka boli mnie prawa nerka. Dzisiaj było nawet w dzień. Miałam atak kamicy nerkowej w maju i byłam w szpitalu. Wczoraj robiłam USG i mam kamień 5 mm. Jeszcze skonsultuję to z lekarzem rodzinnym. Czy będę musiała iść do specjalisty? Co dalej, żeby nie bolało? Czy jest jakiś sposób na to, aby on sam zniknął bez tego bólu? Boje się, bo za 2 miesiące wyjeżdżam za granicę

Witam, w zależności od wielkości, składu chemicznego oraz umiejscowienia kamieni, różne są sposoby walki z nimi (rozbijanie, rozpuszczanie, mechaniczne usuwanie itp.). Radzę więc wybrać się do lekarza rodzinnego celem wyboru sposobu leczenia oraz przepisania leków przeciwbólowych, które są przepisywane na receptę. Pozdrawiam.