Bóle nerki, skoki ciśnienia, gorączka i osłabienie

Witam od kilku dni zaczeły mnie boleć nerki, zacząłem mieć skoki ciśnienia i gorączke......od 3 dni biore Furagine ale nie widze poprawy,(kłója mnie obie nerki, boli z tyłu głowy, czuje sie bardzo osłabiony) wczoraj byłem u lekarza i dał mi Klindamycyne 600mg czy ten antybiotyk stosuje sie przy zapaleniu nerek? Bo jednoznacznie nie powiedział mi lekarz czy mam infekcje czy zapalenie nerek....i boje sie ze tym antybiotykiem tylko sobie pogorsze nerki. Bardzo prosze o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie z jakiego powodu lekarz przepisał Pani klindamycynę. Tym bardziej, że klindamycynę teoretycznie może być stosowany w przypadku zakażeń w obrębie jamy brzusznej. Zakażenia w obrębie dróg moczowych leczy się jednak raczej innymi antybiotykami. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zalecił taką antybiotykoterapię.