Bóle nóg - jaka przyczyna?

Mam teraz 26lat, od dziecka miałem problemy z nogami - głównie w nocy, czasem jak siedzę bolą od kolan w dół, głównie pulsacyjnie (i chyba, nie jestem pewien są to kości) nie jest to jakiś mocny ból, ale intensywny(jak naprężę mięśnie lub chwile pochodzę, to na krótko pomaga, z 15 lat temu byłe u lekarza, przypisał, jakieś maści, zrobił jakieś badania (lekarz- wywnioskował że udaję, żeby do szkoły nie chodzić i odpuściłem) znalazłem sposób na ten ból - ciężką książkę jak szedłem spać na nogi kładłem pomagało. Kilka lat temu wymyśliłem mam 2 sposoby na ból (nie zasnę już z wyprostowanymi nogami): co najmniej 1 noga ugięta i położona na tej drugiej, lub jak śpię na lewym boku, to prawą uginam i pod nią kładę kołdrę i poduszkę aby wysoko była i przestaje (nawet kupiłem sobie fotel rozkładany i jak śpię to nogę mam na oparciu "dla rak", ale z ostatnio coraz gorzej a i te sposoby przestają pomagać. Co to może być, i do jakiego specjalisty się udać?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Dolegliwości mogą być związane ze zmianami w kręgosłupie-z uwagi na okres ich wystąpienia najprawdopodobniej wrodzonymi, bądź nieprawidłowości w obrębie stawów kończyn dolnych lub samego kośćca. Wskazana wizyta u ortopedy.

Mało prawdopodobną przyczyną są zaburzenia krążenia w naczyniach kończyn dolnych, choć w sytuacji nie znalezienia potwierdzenia wśród powyższych przyczyn warto skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, bądź w miarę możliwości wykonać USG Doppler tętnic i żył kończyn dolnych i udać się z wynikami do specjalisty chorób wewnętrznych -internisty, angiologa lub flebologa.

Pozdrawiam