Bóle oczu i głowy a praca przy komputerze

Witam od kilku dni bardzo bolą mnie oczy i czasem głowa. Zdąza mi się pracować na komputerze nawet po 6 godzin dziennie. Czy to może być przyczyną bólu oczu i głowy a czasem i lekkiej gorączki ? Jak z tym radzić ? Przestanie używania komputera niestety nie wchodzi w gre. Kiedyś nosiłem okulary ale przestałem z powodu ciągłego zapominania o nich. Prosze o porade.

Aleksander Ropielewski

Bardzo możliwe, że dolegliwości wynikają z wielogodzinnej pracy przy komputerze. W przypadku braku możliwości przerwania lub ograniczenia pracy pomóc może stosowanie przerw, chłodzenie twarzy wodą oraz patrzenie w dalekie punkty na horyzoncie. Oczywiście przyczyna dolegliwości może mieć inne podłoże i należy skonsultować się z lekarzem.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na podstawie opisu nie można określić przyczyny Pana dolegliwości. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.