Bóle oczu od światła i światłowstręt

Witam. Od pewnego czasu bolą mnie oczy od swiatla, jak jestem w ciemnym pomieszczeniu i wyjdę na słońce tak mnie oczy bolą tak samo jak jestem w sklepie i są te lodówki z nabiałem to jak się patrze na te światło to tez mnie oczy bolą nie mogę się patrzeć jaki może być objaw?

Witam
Nadwrażliwość na światło czyli światłowstręt może być objawem
wielu chorób oczu i prowadzić do pogorszenia widzenia.
Może też oznaczać inne schorzenia, np. problemy z tarczycą
lub inne groźne choroby.
Wskazana jest wizyta u okulisty, który przeprowadzi
dokładne badanie oczu i zastosuje odpowiednie leczenie
lub pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną.
Pozdrawiam serdecznie