Bóle oczu po nadwyrężeniu wzroku

Witam, Mam problem z oczami. Przy ok3 godzinnym spedzaniu czasu przed komputerem/telewizorem BardO bolą mnie oczy. Zazwyczaj kolejne kilka dni. Zaczęło się od tego, że przygotowujac dość duży projekt przez około miesiąc codziennie po kilka godzin spędzałam przed ekranem monitora. Byłam u okulisty, stwierdził, że mam oczy jak kryształ zdrowe i nic nie ppwinno mi dolegać. Kupiłam też krople do oczu , gdy występuje ból zapuszczam je kilka razy dziennie, ale to pomaga chwilowo.Nie wiem co robić:(

Witam. zawsze przy pracy z bliska ponad siły,bez przerw wzrasta napięcie akomodacji , nadmiernie. Należy albo oczy ćwiczyć do dali aby ją rozluźnić, albo dać np. +0,5 PLO okulary do bliży..Człowiek jest zwierzęciem dziennym /światło naturalne i duże odległości są naturalnym naszym środowiskiem.Zalecam też ćwiczenia np w okularach wedyjskich/allegro 8 zł/.Cwiczenia do dali to np. wypatrywanie ptaszków daleko na horyzoncie',hipotetycznych'. Pozdrawiam