Bóle oczu, światłowstręt i przesuszenie soczewek

Dzień dobry. Mój problem polega na tym, iż od kilkunastu tygodni bardzo bolą mnie oczy, wręcz palą. Są wyszuszone, często widzę jakby przez mgłę. A od 3 dni mam światłowstręt. Co się dzieje? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie opisanych objawów nie można ustalić dokładnej przyczyny dolegliwości. Proszę niezwłocznie udać się do lekarza okulisty, który pokieruje procesem diagnostycznym. Do poradni okulistycznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.