Bóle od kolan po stopy

Witam, mam 57 lat ,od roku mam "ciężkie nogi", budzę się w nocy bo odczuwam bóle nóg od kolan po stopy. Na udach (mniej) i łydkach ( bardziej) naczynia krwionośne są mocno widoczne przez skórę ,ale nie ma jeszcze tzw. powrozów. W nocy czuję jakby „przepychanie krwi” przez naczynia. Uprzejmie proszę o informację jaką metodą dzisiaj leczy się żylaki i od czego zacząć moją batalię o zdrowe nogi. Serdecznie pozdrawiam Michalina

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia żylaków jest nadal zabieg operacyjny. Może być on przeprowadzony w znieczuleniu dokanałowym czyli wyłączającym czucie w kończynach przy zachowaniu świadomości. Proponuję zgłosić się do chirurga.