Bóle od zewnętrznej strony stopy

Wiyam mam problem ze stopami , czuje od paru tygodni bol i klucie na zewnetrznej czesci stopy przy malym palcu. Najbardziej czuje to rano od dolu stopy jakby odciski ale bardziej czuje jakby od kosci ,mam lekko powiekszone na boki te czesci w obu stopach. W prawej jakis czs temu uderzylem sie w maly palec i byl zbity lub cos ,ale dlaczego czuje to w dwoch stopach.Czy ktos moze mi pomwiedziec co moge z tym zrobic , moze zmiana obuwia ?

Prawdopodobnie to bunionette.
Na początek do stosowania buty z szerokimi czubkami. Jeśli nie pomaga a dodatkowo jest obecne płaskostopie poprzeczne wskazane stosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych.
Do diagnostyki rtg stóp w obciążeniu (na stojąco) i kontrola ortopedyczna.

Witam, wygląda mi to na ból rozcięgna podeszwowego. Proszę spróbować wymasować (mimo bólu) to miejsce piłeczką golfową i porozciągać mięsień 3głowy łydki (wyciągając bolesną nogę do tyłu a prawą do przodu i zginamy przednie kolano nie odrywając tylnej pięty - stopy równolegle).

Ponadto warto zgłosić się z tym do fizjoterapeuty - ponieważ najczęściej jest to objaw zaburzeń powięziowo - mięśniowych. Wkładki nie są wskazane - ponieważ są one jedne bierną korekcją, która długofalowo nie daje efektów.