Mężczyzna , 32 lata Od czasu do czasu pobolewa mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Głownie gdy mnie przewieje lub gdy długo pracuje na siedząco. Często ćwiczę więc szybko bol przechodzi ale ostanio na zawodach w siatkę dotknął mnie innego rodzaju ból, pulsujący bardzo odczuwalny zarówno w odcinku ledzwiwoym jak i szyjnym. W czasie gry większość dolegliwości przeszło. Co to może być, czy mogą to być objawy tętniaka aorty brzusznej ?? w przeszłości miałem nerwice czy takie bóle mogły byś jej objawem??. mam 31 lat
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam
Takie bóle mogą być objawem nerwicy, jednak jest to temat wielowątkowy i obszerny i odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY , ale także może być inna przyczyna takich dolegliwości i warto skonsultować to z lekarzem , który ewentualnie zleci badania.
Pozdrawiam
Anna Szyda

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: