Bóle odcinka lędźwiowego po treningu

witam, zostałem poddany badaniu MRI, czynnie uprawiam sport, ale po każdym treningu, dolega mi ból odcinka lędźwiowego (badanie tego odcinka)wyniki: zmniejszenie lordozy lędźwiowej. skrócenie sygnału krążka międzytrzonowego L4/L5 i L5/S1. Uwypuklenie tylne krążka międzykręgowego L4/L5 o szer. 4,9mm i na wysL5/S1 tylne lewe szerokopodstawne, o szer 6,4mm Opisane zmiany z uciskiem worka oponowego na poz L4/L5 prawych korzeni nerw. stożek rdzenia na wys L1/L2, nić końc.bez wyraźnych patologi.

Aleksander Ropielewski

Wynik badania wskazuje na możliwość ucisku nerwów rdzeniowych, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych jakie Pan odczuwa. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem. Odpowiednia rehabilitacja powinna odnieść pozytywny skutek. Konieczne będzie wdrożenie nowych ćwiczeń do regularnych treningów.