Bóle oka po wzmożonej pracy fizycznej

Witam. Wczoraj pracowałem w ogródku, po skończonej pracy zaczęło mnie boleć prawe oko. W miarę upływu czasu, oko bolało coraz mocniej. Bolało tylko gdy patrzyłem maksymalnie w górę, w dól, w lewo lub w prawo. Gdy patrze przed siebie nie boli. Wieczorem oko zaczęło łzawić. Przez 5 minut łzy leciały jakbym płakał. Dziś rano nie ma różnicy, nie jest ani lepiej ani gorzej. Na pewno nic nie wpadło podczas pracy w ogródku ponieważ czułbym to. Alergikiem nie jestem, ani nigdy nie byłem. Proszę o pomoc.

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem zapalenia spojówek. Jeśli nie będą miały tendencji do samoistnego zmniejszania się konieczna będzie wizyta u lekarza POZ lub okulisty.