Bóle oka, ucisk u nasady nosa

mam 40 lat ,pol roku temu zaczely sie u mnie bole prawego oka ,bole wystepowaly raz na miesiac lub poltora trwaly jeden dzien ,nastepnego dnia bylo wszystko ok, teraz od ponad miesiaca dokucza mi ponownie bol prawego oka ,widze czarane kropki w tym oku i czuje ucisk u nasady nosa ,zatoki zbadane sa ok ,urazu nie bylo ,oko nie lzawi nie szczypie nie ma zadnych zmian w oku ,czasami czuje leciutki bol gdy poruszam galka oczna ,prosze o pomoc ,co mi jest czy to cos powaznego bo mam rozne mysli i:(

Dzień dobry, Pani pytanie trawiło do stomatologa, ale odpowiedni lekarz na pewno udzieli Pani odpowiedzi. Ze swojej strony mogę poradzić, żeby skierowała Pani pytanie do prof. Józefa Kałużnego z kliniki Oftalmika w Bydgoszczy (również poprzez ABC Zdrowie).

Proszę się zastanowić, czy bólowi i "czarnym kropkom" towarzyszą jeszcze inne objawy i spisać wszystko jak najdokładniej (np. czy ostrość widzenia jest słabsza lub czy pojawiają sie tęczowe koła wokół źródła światła)

A przy okazji, czy zęby "ósemki" sa u Pani w dobrym stanie?

Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia. Urszula Jarosz.