Bóle okolicy odbytu wewnątrz, wrażenie rozpierania, promieniowanie do pośladków

Witam, od dawna mam bóle okolicy odbytu wewnątrz, wrażenie rozpierania, promieniowanie do pośladków.Fizjoterapeuta stwierdził bardzo napięte mięśnie pochwy i ogólnie miednicy. Zaczęłam biofeedack i elektrostymulację przez pochwę. Czy lepiej jest to robić przez odbyt? Czy to są jakieś zespoły bólowe, skurcze mięśni wywołują taki ból? Żeby lepiej i pełniej się wypróżniać stosuję Colon C. Co to może być jakie są przyczyny, czy są badanie oceniajće napięcie mięśni odbytu i jakie leczenie jeszcze?

Lek. Tomasz Budlewski

tak są takie badania. proponuję udac sie do lekarza rodzinnego lub proktologa, po badaniu bedzie mozna określic odpowiednie dalsze postępowanie.