Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle, opuchnięcia i zimne nogi

Dzień dobry. Jestem 53 letnią kobietą z dużymi problemami z nogami . Bolą mnie , bardzo są opuchnięte i zimne . Po lekach moczopędnych trochę opuchlizna schodzi. Kiedy pytałam lekarza stwierdził ,że kobiety tak mają. Kiedyś lekarz tzw "starej daty" stwierdził że mam problemy z lewą komorą .Kardiolog nie potwierdził diagnozy .Było to około 20 lat temu. Teraz okazało się ,że mój ojciec (83 lata) ma nieleczoną wadę serca. Nigdy nie chorował. Czy to możliwe , że ja mogę mieć ukrytą wadę serca .
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane obrzęki mogą być wynikiem schorzeń układu krążenia (w tym wad serca), patologii w obrębie układu naczyniowego, zaburzeń funkcji nerek jak i wielu innych przyczyn. Sugeruję konsultację kardiologiczną oraz wykonanie ECHO serca.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy