Bóle, opuchnięcia i zimne nogi

Dzień dobry. Jestem 53 letnią kobietą z dużymi problemami z nogami . Bolą mnie , bardzo są opuchnięte i zimne . Po lekach moczopędnych trochę opuchlizna schodzi. Kiedy pytałam lekarza stwierdził ,że kobiety tak mają. Kiedyś lekarz tzw "starej daty" stwierdził że mam problemy z lewą komorą .Kardiolog nie potwierdził diagnozy .Było to około 20 lat temu. Teraz okazało się ,że mój ojciec (83 lata) ma nieleczoną wadę serca. Nigdy nie chorował. Czy to możliwe , że ja mogę mieć ukrytą wadę serca .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane obrzęki mogą być wynikiem schorzeń układu krążenia (w tym wad serca), patologii w obrębie układu naczyniowego, zaburzeń funkcji nerek jak i wielu innych przyczyn. Sugeruję konsultację kardiologiczną oraz wykonanie ECHO serca.