Kobieta , 35 lat Miałam 2 miesiące temu operacje przepukliny pachwinowej tym razem prawostronnej, i teraz zaczęłam odczuwać ból w całej okolicy pachwiny gdzie miałam szwy i dookoła byłam u chirurga zlecił usg i dostałam Augumentin. Usg wykazało stan zapalny we wtorek ide z wynikiem do chirurga, antybiotyk biorę 3 dzień ale nadal mam temperature między 37 a 38, ból w okolicy operowanej jak był tak jest i doszły jeszcze kłucia jak by mnie ktoś kuł igłą. Co może zrobić lekarz jeśli antybiotyk nie zadziała?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Być może będzie konieczne otwarcia rany i odpowiedniej opracowanie wraz z założeniem drenażu. Proszę koniecznie udać się do lekarza chirurga. Jeżeli objawy nasilają się wskazane jest wizyta w szpitalu na izbie przyjęć lub W szpitalnym oddziale ratunkowym

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Chirurgia

Przepuklina - przyczyny, rodzaje, objawy, leczenie

Przepuklina - przyczyny, rodzaje, objawy,  leczenie

Przepuklina to stan, kiedy narząd lub tkanka tłuszczowa wciska się przez otwór lub słaby punkt w otaczającym mięśniu lub tkance łącznej znanej jako powięź. Najbardziej powszechne rodzaje przepukliny to: pachwinowa, pępkowa, brzuszna, udowa oraz pooperacyjna....