Bóle, pieczenie i drganie mięśni a borelioza

Witam,Od jakiegoś czasu odczuwam bóle, pieczenie i drganie mięśni. Zrobiłam serię badań (RMI i TK głowy, EMG w kierunku miopatii, CK) i żadne z nich nic nie wykazało. Postanowiłam jeszcze wykonać badanie na przeciwciała boreliozy. O to wyniki:P.ciała przeciw Borelia IgM 17,89 RU/ml (wątpliwe)P.ciała przeciw Borelia IgG66,76 RU/ml (dodatni)Czy to oznacza, że borelioza jest pewna? Na ile te badanie jest wiarygodne?

Wyniki badania sugerują (IgG), że zetknęła się Pani z krętkiem Borelia. Wynik IgM, który świadczy o aktualnej infekcji, jest wątpliwy. Proszę udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do specjalisty, który podejmie decyzję o dalszych badaniach i ewentualnym leczeniu.