Bóle piersi a odstawienie od hormonów

Witam. Od dwóch miesięcy bolą mnie piersi. Z początku myślałam, ze przyczyną jest zbliżająca się miesiączka, jednak ból nie ustąpił ani w trakcie ani po miesiączce. Trzy miesiące temu miałam usuwaną spiralkę, gdyż sprawiała mi psychiczny dyskomfort i aktualnie zabezpieczam się tylko prezerwatywami. Czy to może mieć jakiś wpływ na ból piersi? Przed założeniem spirali brałam tabletki antykoncepcyjne, ale teraz chciałam zrobić sobie pól roku przerwy od hormonów. Mam 21 lat.

Marek Pabian

Witam serdecznie,
przede wszystkim usunięcie spirali nie ma nic wspólnego z bólem piersi,konieczna jest wizyta u ginekologia oraz badanie lekarskie.