Bóle piersi i brak okresu u 51-letniej kobiety

Witam. Mam 51 lat. Do sierpnia miesiączki były regularne.Pełny stosunek w 26 dniu cyklu czyli 3 wrzesnia. Nie zabezpieczałam się nigdy. Uznałam, że mam dni niełodne i zaraz dostanę okres. Niestety dostałam w 56 dniu.Po okresie piersi przestały bolec. Nąstepny w pazdzier. w 14 dniu cyklu, były to 3 stosunki przerywane. Po kazdym umył penisa. Od 42 dnia cyklu przez 9 dni z przerwami tylko plamiłam. Dzisiaj jest 55 dzien i nadal nic. Piersi od 6 dni są nabrzmiałe.Wpadam w panikę, że to ciąża.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W opisanej przez Panią sytuacji nie można wykluczyć ciąży. Zalecam Pani wykonanie testu ciążowego - najbardziej wiarygodny wynik można otrzymać, gdy test jest wykonywany po ok. 14 dniach od stosunku. W przypadku wątpliwości zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.