Bóle piersi i powiększony brzuch podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry mam pytanie tabletki antykoncepcyjne biorę już od 8 mIesięcy, każde krwawienie z odstawienia miałam przez ostatnie 3 żyje w połowie opanowania pobolewaja mnie piesi aż do krwawienia z odstawienia i przestają mój brzuch też nie kiedy wygląda jak bym była w 4 miesiacu ciąży. Trochę się obawialam Wiec zrobiłam sobie test ciążowy wyszedł negatywny to co to może być ? czy to skutki tabletek ?

Aleksander Ropielewski

Mogą to być skutki uboczne stosowania antykoncepcji hormonalnej, jednak bez przeprowadzenia badania i ew. wykonania badań dodatkowych nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić. Sugeruję kontakt z ginekologiem.