Bóle piersi jako objaw nadchodzącej ciąży

Witam. Mam problem, ostatnio był mój stosunek z chłopakiem, prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się, chłopak skończył poza mną, z powodu moich problemów z sercem nie mogę przyjmować środków antykoncepcyjnych, stosunek był w połowie cyklu, bardzo uważaliśmy, w czasie niego miałam podwyższoną temperaturę, która utrzymuje mi się do teraz, chodzę częściej siku, oraz bolą mnie piersi, nie wiem już czy to z powodu zbliżającej się miesiączki czy nie, czy istnieje duże ryzyko, ze mogę być w ciąży ?

Renata GrzechociĹska

Ma podstawie tego jednego stosunku można powiedzieć, iż ryzyko jest małe, jednak nie wiem jakie były poprzednie stosunku. Jeśli obawia się Pani ciąży sugeruję wykonać test ciążowy. Natomiast objawy o których Pani pisze równie dobrze mogą świadczyć o PMS.