Bóle piersi przed miesiączką i podczas cyklu

Witam. Mam 18 lat i miesiączkuję regularnie co 32 dni. Ostatnio przed okresem (2.11.2014r) bardzo bolały mnie piersi. Bałam się, że to ciąża bo mieliśmy małą wpadkę z moim partnerem ale test wyszedł negatywny i okresu dostałam w terminie. Teraz jestem prawie w połowie cyklu i strasznie boli mnie lewa pierś. Jest widocznie powiększona, a ból lokalizuje w okolicach pach, mniej więcej do 'środka' piersi. Prawa pierś jest w porządku, nie boli w ogóle i nie puchnie. Co może być przyczyną?

Milena Lubowicz

Konieczne jest badanie piersi, być może to stan zapalny. Także proszę udać się do ginekologa lub lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego ginekologa.