Bóle piersi przy stosowaniu tabletek Teenia

Witam . Ostatnio brałam tabletki Tenia i bardzo bolały mnie piersi . Lekarz zmienił mi te tabletki na Symonette i pierwsze 3 tygodnie było okej piersi nie bolały wogóle a teraz zaczęły również mocno boleć jak wcześniej ? Czy to może być powodem tabletek czy moze czegoś innego ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. Możliwe iż ilość hormonów w danej tabletce jest zbyt duża dla Pani.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ból i obrzmienie piersi są częstym działaniem niepożądanym przyjmowania doustnej antykoncepcji. Proponowałabym udać się ponownie do ginekologa w celu zmiany na inny środek, być może te tabletki mają za dużą dawkę hormonów.
Pozdrawiam