Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle pięt i opuchnięcie ścięgien Achillesa

Witam, cierpię na bóle pięt z tyłu nóg , rwie i mam trudności w chodzeniu ,usg wykazało opuchnięcie ścięgien achillesa,zastosowano u mnie ostrzykiwanie solcoserylem w ilości 5 zastrzyków ,niestety ból nie ustał.Po wizycie u lekarza usłyszałam inną diagnozę że to otarcie jakiegoś przyczepu w pięcie ale nie zastosowano u mnie zadnego leczenia .Ratuję się altacetem ,mam cukrzycę i nadciśnienie,ym miejscu bólu jest zgrubienie i boli.Co to może być?
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam, Pani opis wskazuje na przewlekłe zapalenie przyczepu piętowego ścięgna Achillesa bądź zapalenie rozcięgna podeszwowego. Żeby postawić ostateczną diagnozę musiałbym Panią zbadać jednak postępowanie w takich okolicznościach to zwykle podpiętki, leki p/zapalne, maści, rehabilitacja np fala uderzeniowa, a jeżeli to nie pomaga to kwas hialuronowy bądź terapia PRP. Oczywiście decyzję o ostatecznej terapii może podjąc jedynie lekarz po wizycie. Pozdrawiam dr n.med. Szymon Kujawiak Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Klinika Solumed-Ortopedia

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy