Bóle pięt i opuchnięcie ścięgien Achillesa

Witam, cierpię na bóle pięt z tyłu nóg , rwie i mam trudności w chodzeniu ,usg wykazało opuchnięcie ścięgien achillesa,zastosowano u mnie ostrzykiwanie solcoserylem w ilości 5 zastrzyków ,niestety ból nie ustał.Po wizycie u lekarza usłyszałam inną diagnozę że to otarcie jakiegoś przyczepu w pięcie ale nie zastosowano u mnie zadnego leczenia .Ratuję się altacetem ,mam cukrzycę i nadciśnienie,ym miejscu bólu jest zgrubienie i boli.Co to może być?

Witam,
Pani opis wskazuje na przewlekłe zapalenie przyczepu piętowego ścięgna Achillesa bądź zapalenie rozcięgna podeszwowego. Żeby postawić ostateczną diagnozę musiałbym Panią zbadać jednak postępowanie w takich okolicznościach to zwykle podpiętki, leki p/zapalne, maści, rehabilitacja np fala uderzeniowa, a jeżeli to nie pomaga to kwas hialuronowy bądź terapia PRP. Oczywiście decyzję o ostatecznej terapii może podjąc jedynie lekarz po wizycie.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia