Bóle pleców i bioder po usunięciu pęcherza moczowego

Mój tata ma 74 lata 25 miesiące temu usunięto mu pęcherz moczowy i ma wyłonioną stomię, Obecnie bardzo narzeka na ból pleców, biodra, taki promieniujący, ale najgorsze jest to że w ciągu tych dwóch miesięcy schudł 16 kg, nie wiem co robić, jak mu pomóc, narzeka, że nie może jeść mięsa bo mu rośnie w ustach. Pomóżcie co mam robić, bo widzę, że zaczyna się załamywać

Szanowna Pani, czy ojciec jest pod opieką urologa? W przypadku Pani ojca po operacji powinno wykonywać się regularnie badanie USG oraz tomografię komputerową mienicy aby sprawdzić czy nie ma wznowy miejscowej a także KT klatki piersiowej i brzucha żeby sprawdzić czy nie ma przerzutów. W przypadku wznowy możliwa jest chemioterapia adjuwantowa.