Bóle pleców i drętwienie rąk a praca w schylonej pozycji

Witam serdecznie. Wykonuję pracę, w której codziennie nadwyrężam moje plecy, a większość dnia spędzam w pozycji schylonej. Bolą mnie plecy właściwie na całym odcinku. Od czasu kiedy pojawił się ten ból mam nieustanne drętwienie dłoni i rąk. Jak mogę zaradzić temu problemowi ? Proszę o radę. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Niestety z Pani opisu wynika, że przyczyną Pani dolegliwości jest właśnie praca w schylonej pozycji. Jeżeli nie może Pani zmienić pracy proszę wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu. Sugeruję wizytę u fizjoterapeuty. Odnośnie drętwienia dłoni i rąk jest to objaw bardzo niepokojący i wymaga zaprzestania przynajmniej na jakiś czas aktywności powodujących dolegliwości bólowe (pracy). Ponadto niezbędne jest wykonanie badań obrazowych w celu oceny czy doszło do trwałych zmian zwyrodnieniowych. W tym celu przoszę skonsultować się z neurologiem lub neurochirurgiem