Bóle pleców i interpretacja badania RTG kręgosłupa

Dzień dobry Od pewnego czasu mam bóle pleców i proszę o interpretację badania RTG, które wykonałem w zeszłym tygodniu: Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją kręgów Lordoza spłycona Krążki międzykręgowe L1/L2 do L4/L5 zwężone Dyskopatia L5/S1 Zaznaczone zmiany przeciążeniowe w stawach krzyżowo-biodrowych Dodam, że mam także zniesioną lordozę szyjną, co wykazało rtg sprzed 2 tygodni. Nie wiem czy mam powody do obaw, proszę o interpretację. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa,które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.