Bóle pleców i problemy z siedzeniem

Witam! Od pół roku miewam przechodzący, nie można to nazwać bólem, od mrowień na plecach pod łopatką, innym razem w okolicy prawej nerki, następnie to przeczulenie przechodzi w prawe podżebrze, a nieraz okolice wątroby. Przechodziłem HCV, wyleczony. Rok temu miałem usunięty woreczek z powodu kamicy i usunięta protezkę z przewodu żółciowego. Miewam nieraz w nocy krótkotrwałą gorączkę. Robiłem wyniki obszerne z krwi, USG oraz RTG, gdyż jestem po sarkoidozie, monitorowany przez pulmonologa, jak i ze względu na przewód żółciowy u gastrologa. Jeśli chodzi o jedzenie, jadam często i niewiele ze zlecenia po wycięciu woreczka. Ta przypadłość dokucza gdy siedzę nieraz w pozycji leżącej, ostatnio podkładam poduszeczkę wełnianą pod lędźwie i jest troszkę lepiej, siedząc też, gdy podłożę rękę jest lepiej. Proszę o poradę. Z poważaniem, Zbyszek

Takie dolegliwości raczej sugerują zmiany w zakresie kręgosłupa, które drażnią korzenie nerwowe wywołując opisywane przez Pana objawy. Wskazane byłoby wykonanie RTG odcinka piersiowego kręgosłupa (do rozważenia też NMR) oraz konsultacja z neurologiem. Dopiero neurolog zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.