Bóle pleców od czterech lat a wynik RTG

Witam. Od ok 4 lat zmagam się z bólem pleców ,najbardziej nasila się w porze jesienno zimowej,ból jest różny od łagodnych po bardzo mocne,boli krzyż i promieniuje po pośladki i po nodze udzie czasem za do stopy,i zawsze jest to prawa strona. Zrobiłam badanie rtg i tak wyszło w wyniku: Cechy dyskopatii L4-L5 i L5-S1, osteofity na krawędziach trzonów kręgów, poza tym kręgosłup L/S w normie.Co dalej z tym robić czy potrzebna jest operacja,leki nie przepisane i zastrzyki nic nie pomogły.

Witam serdecznie,
Z opisu Pani dolegliwości wynika, że prezentuje Pani objawy rwy kulszowej prawostronnej, która okresowo ulega zaostrzeniu. W celu kwalifikacji do leczenia operacyjnego lub zaplanowania ukierunkowanego leczenia zachowawczego (fizjoterapii) konieczne jest rozszerzenie diagnostyki o badanie MR kręgosłupa lędźwiowego.
dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl