Bóle pleców po usunięciu raka szyjki macicy

Witam jestem 10 miesięcy po raku szyjki macicy wyciecie macicy jajniki przeszyte na brzuch.Bolą plecy tak coś kuje coś piecze wcześniej miałam problemy z kręgosłupem raz do roku chodziłam na zabiegi i masaże. Czy po takim raku szyjki niepojący jest ból pleców czy to wcale nic nie pokojącego .Wizytęu onkologa dopiero w styczniu więc proszę że tutaj swoją fachowością mi ktoś coś podpowie. Ból też nie jest stały .po takiej chorbie człowiek trochę wariuje i dokłada tysiąc złych myśli.Proszę o pomoc

Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego! Może , po zbadaniu Pani, zleci On jakieś badania dodatkowe, np. rtg kręgosłupa lub skieruje Panią na wcześniejszą wizytę u onkologa prowadzącego!!! zż

Chory na nowotwór ma prawo do życia bez bólu.

Około 75 % chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową wymaga stałego leczenia przeciwbólowego.
Podstawą leczenia bólu jest ocena jego przyczyny.
Ból może być wywołany:
• uciskiem i uszkodzeniem tkanek otaczających spowodowanym przez guz lub przerzuty,
• naciekaniem okolicznych nerwów, tkanek miękkich, kości, narządów wewnętrznych,
• jako wynik zabiegu operacyjnego
• zastosowanej radio i chemioterapii
• polekowej polineuropatii
• zaburzeniami czynności sąsiednich i odległych narządów.
Chorobie nowotworowej często towarzyszą zaburzenia snu i depresja, które wpływają na poziom odczuwania bólu.

Czasami, mimo odpowiedniego leczenia przeciwbólowego może wystąpić ból przebijający lub ból końca dawki.
W leczeniu bólu nowotworowego opracowano schemat postępowania zwany „drabiną analgetyczną”. Przestrzeganie zasad drabiny analgetycznej pozwala na skuteczne leczenie u 70–90 % chorych z bólami nowotworowymi.
W leczeniu bólów nowotworowych powszechnie stosuje się również leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz inne metody: blokady neurolizy leczenie paliatywne.