Bóle pleców podczas oddychania

Dzień Dobry Od jakiegoś czasu podczas oddychania boli mnie lewa strona pleców w okolicy łopatki ból promieniuje na lewą rękę w efekcie czuje '' drętwienie ręki '' i igiełki w opuszkach palców. Dodam , że w lewej ręce czesto sinieje mi paznokieć. Od ok miesiąca odczuwam kłucia w lewej strony w klatce piersiowej czy bóle pleców mają coś wspólnego z sercem ??

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Najprawdopodobniej ból nie ma związku z chorobą serca. W różnicowaniu można brać pod uwagę ból z ucisku na korzenie nerwowe w obrębie kręgosłupa piersiowego.