Bóle pleców w okolicy krzyżowo-lędźwiowym i wyniki badania moczu

Ostatnio bolą mnie plecy w okolicy krzyżowo lędźwiowym, do tego wyniki moczu Leukocyty 25, nabłonki płaskie nieliczne wpw, nabłonki okrągłe 1-2-3 wpw, krwinki białe 10-15 wpw pojed zlepy do 12-20, śluz liczny wpw, flora bakteryjna d liczna wpw reszta w normie tylko w krwi CRP U 5,87 O czym to może świadczyć? Bóle w plecach takie, że były problemy z porannym wstaniem z łóżka i samoobsługą. Dziękuję z góry za pomoc w interpretacji wyników Małgorzata.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani Małgorzato,
Wyniki badania ogólnego moczu nie są do końca w normie. Mogą wskazywać na zapalenie układu moczowego. Proponuję wykonać ponowne badanie ogólne moczu po odpowiednim przygotowaniu (toaleta okolic intymnych, pobranie moczu ze środkowego strumienia) i z wynikami udać się do lekarza internisty.
Jeśli chodzi o dolegliwości bólowe to nie do końca mogą być związane z patologią układu moczowego. Raczej wskazują na zmiany w odcinku krzyżowo-lędźwiowym kręgosłupa. W celu postawienia dokładnej diagnozy również proponuję udać się do lekarza internisty, który wykluczy lub potwierdzi rozpoznanie.