Bóle po 3 zabiegach kolana i artroskopiach

Witam, jestem po 3 zabiegach kolana w tym artroskopia dwa razy, i rekonstrukcja Acl. 17 GRUDNIA miałem ostatnią artroskopie ponieważ odczuwalem ból jakby pod wcześniejszą blizna, na środku kolana. Po zabiegu lekarz stwierdził że wszystko jest okej, usuną jakieś pozostałości. Teraz kiedy obrzęk oo zabiegu już znikł, występuje taki sam ból jak przed zabiegiem. co to może byc, czy może być to wynik nadwagi?

Witam,
ból przedniej części kolana po artroskopii lub rekonstrukcji ACL może mieć różne przyczyny. Najczęściej występuje niewydolność stawu rzepkowo-udowego związana z zanikiem mięśnia czworogłowego. Niestety jest też dużo innych przyczyn, które mogą powodować takie dolegliwości. Proponuję konsultację po wcześniejszym wykonaniu badania rezonansu magnetycznego.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog