Bóle po leczeniu kanałowym

Witam cztery miesiące temu miłam leczenie kanałowe które został przyśpieszone ze względu na wyjazd do pracy jest to górna 6 została wypełniona tymczasowo i nadbudowana leczenie nie jest dokończone zewgledu na trudną budowe anatomicza zeba zab zaczyna znowu dokuczać i boleć i obok ma też 5 leczoną jakieś 3lata temu też odczuwam dolegiwości bolowe z tego zeba ,nie moge do dziasła sie dotchnac ze strony tych dwuch zebów czy zeby da sie jeszcze leczyc czy benda do wyrwania

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na Pani pytanie odpowiedzieć w ramach porady internetowej. Powinien wypowiedzieć się w tej kwestii lekarz dentysta, u którego się Pani leczy.

Brak prawidłowego oczyszczenia i wyjałowienia komory zęba i kanałów korzeniowych może skutkować nawrotem dolegliwości, co prawdopodobnie dzieje się u Pani. Dalsza bezczynność doprowadzi do rozwoju ropnia okołowierzchołkowego i co za tym idzie nasilenia dolegliwości. Należy jak najszybciej wykonać rtg tych zębów i dokończyć leczenie kanałowe.