Bóle po leczeniu kanałowym i znieczuleniu

W poniedzialek zaczelam leczyc 5 zab kanalowo pod mikroskopem poniewaz bolal, dzis bylam na drugiej wizycie, sa dwa kanaly, jeden zostal udroznionybolal, drugi jeszcze nie do konca bo ma specyficzny kanal na koncu, doktor zaaplikowala mi cos na poszerzenie i teraz czekam na 3 wizyte, niestety jak znieczulenie zeszlo zaczelo bolec, choc po 1wizycie bolu jakiegos silnego nie bylo a teraz momentami sie pojawia pojawia, wyjezdzam na urlop, czy zab sie uspokoi? Czy tak powinno byc?

Witam serdecznie,
Po leczeniu kanałowym (lub w jego trakcie, gdy trwa ono dłużej niż jedną wizytę) ząb może pobolewać. Jest to spowodowane tym, że pozbywamy się z zęba stanu zapalnego. Dużo też zależy od zdjęcia RTG. Czasami w zębach mogą wystąpić kanały problematyczne w leczeniu, na które trzeba poświęcić więcej czasu, aby na spokojnie je odpowiednio oczyścić.
W kwestii wyjazdu najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie.