Bóle po leczeniu kanałowym u 25-latka

Witam, mam pytanie odnośnie zęba 46. Był on leczony kanałowo pod mikroskopem, 2 kanały nie zostały udrożnione do końca. Ząb pobolewał, okazało się że było on za wysoko wypełniony i został obniżony. Ząb nacichnął, natomiast został ból z boku od strony policzka. Ból następuje tylko na nacisk. Nie jest to silny ból i za chwilę mija, a podczas ruszania policzkiem czuć takie łaskotanie tego zęba. Co to może oznaczać?

Należy ponownie otworzyć ząb i przeleczyć dostępne kanały, zweryfikować zdjęcie radiologiczne bieżącej sytuacji i po rzetelnej analizie wydać "wyrok" dotyczący leczonego zęba.

Witam serdecznie,
W przypadku dolegliwości bólowych zęba po leczeniu kanałowym, gdzie mamy obecne kanały nie w pełni udrożnione i wypełnione, konieczne jest ponowne leczenie kanałowe (tzw. leczenie reendo) z radiologicznym potwierdzeniem poprawnego wypełnienia kanałów. Najczęściej bakterie obecne w nieoczyszczonych fragmentach kanałów są źródłem dolegliwości.