Bóle po lewej stronie klatki piersiowej u 26-latka z nadciśnieniem

Witam mam pytanie od 3 lat biore leki na nadcisnienie byly rozne napadowe skoki nawet do 200/120 mam 26 lat i waze 90 kg przy 170cm (M) coraz czesniej mam dziwne bole po lewej stronie klatki piersiowej jest to ostry bol jak by ktos mi igle wciskal w serce. kardiolog powiedzial mi ze nic zwiazanego z cisnieniem anie z wada serca tylko całkowicie inna przyczyna tak samo jak moje nadcisnienie nie jest zwiazane z wada serca. boje sie o swoje zdrowie i o to ze coraz czesniej boli. co z tym zrobic??

Lek. Tomasz Budlewski

Przy występowaniu tego rodzaju bólów należy zgłosić się do lekarza, być może należałoby wykonać dodatkowe badania takie jak Holter ciśnieniowy, czy też Echo serca. Nie znając Pana całej historii medycznej ciężko jest cokolwiek więcej powiedzieć. Tylko po badaniu i przeanalizowaniu Pana historii medycznej można byłoby coś więcej powiedzieć. Przy wątpliwościach proszę udać się do kardiologa.