Bóle po prawej stronie brzucha a torbiele na jajnikach

Boli mnie brzuch po prawej stronie,mam torbiele na jajnikach,ból jest bardzo silny,zabieg mam zaplanowany na koniec sierpnia i nie wiem co robic,czy wytrzymam z bólu .Byłam na pogotowiu ale dali tylko ketonal i odesłali do domu.Mam pytanie czy może pęknąć taki torbiel(zaznaczam,że ma dwa duże na prawym jajniku i trzy na lewym) i czy może mi się coś stać.Co mam robić ,czasami tak boli że nie mogę wytrzymać.Biore na zmiane ketonal i tramal.Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać badanie USG jamy brzusznej. Zawsze istnieje możliwość pęknięcia.