Bóle po prawej stronie brzucha pod żebrami i wyniki badań krwi

Witam.Od kilku dni mam bóle po prawej stronie brzucha pod żebrami,czasami promieniuje do boku, ból także pojawia się po drugiej stronie ale jest mniej dokuczliwy.Badania Alat i kreatynina w normie, tylko GGTP jest niższe 4,8 gdzie norma to 7-32. Dodam że od ponad 10 lat choruje na RZS i przyjmuje dużo leków w tym metrotrexat który miesiąc temu został zwiększony z 10mg na 20mg. po większej dawce metrotraxatu pojawiły się brązowe plamy pod pachami .Wizyte u lekarza mam 15 grudnia

Witam. Objawy mogą być wynikiem kamicy pęcherzyka żółciowego. Sugeruję wykonanie usg jamy brzusznej.