Bóle po prawej stronie brzucha przy oddawaniu moczu

Dobry wieczór. Chciałam się zapytać bo od paru dni mam bóle po prawej stronie brzucha gdy oddaję mocz i kał to strasznie mnie boli brzuch i za każdym razem co idę do łazienki to oddaję stolec normalny, ale muszę się trzymać za prawy bok bo mam wrażenie że mi ten kał ma wyjść bokiem . Brzuch mam jakby napompowany . Chciałam się dowiedzieć czego mogą być te objawy za odpowiedz z góry serdecznie dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele, dlatego żeby dokonać ich zweryfikowania zalecam wizytę u lekarza rodzinnego oraz wykonania podstawowych badań takich jak morfologia krwi, badanie ogólne moczu oraz USG jamy brzusznej bądź RTG jamy brzusznej.